Základní informace

Návod jak vydržet dietu jsme si pověděli v minulé kapitole. Mělo by to v pohodě stačit pro většinu lidí, kteří běžně mají problém dotáhnout dietu do konce. Nastal čas si ale uspořádat jídelníček.

Pokud máte dobrou zkušenost s nějakým dietním jídlem a víte, že vám vyhovovalo, tak se nebojte jej zařadit. Základem úspěšné a dlouhodobé diety je dobrý návyk vašeho zažívání. Zkrotit tělo a své trávení prostě musíte, jinak budete držet stále dietu do konce života a to není zrovna ideální řešení. Vašim cílem má být najít vhodnou vyrovnanou alternativu, kdy budete žít zdravě a přitom si nebudete muset donekonečna odříkat všechno možné.

Takže pokud vám něco alespoň trochu chutnalo a vyhovovalo, není důvod to odepsat úplně. Turecká dieta je poměrně benevolentní a její síla v podstatě vychází z psychologie, vyrovnání zažívání a postupném náběhu na zvyšování fyzické námahy. Dokáže tak vytvořit ideální prostředí. Jestli v nějaké dietě byl váš oblíbený salát, nebojte se jej zařadit do jídelníčku.

Mimo neloupanou slunečnici patří do základu dobrá jablka v celku. Nesmíte si je krájet, to je důležité. Pokud nemáte nějaké genetické odlišnosti, které vám umožňují nestandardní konzumaci jablek, tak při postupném kousání, mělnění a následném polykání jablka spotřebujete více kalorií než jich získáte. Ovšem pozor na zuby. Tvrdší jablka poměrně slušně namáhají zuby a vaší čelist. Pokud si nedáte pozor, anebo to budete s jablky přehánět, můžete shodit pár gramů v zubech.

Takže jak jste jistě pochopili jablka můžete chroupat až dokud Vás nebude bolet čelist. Nepřiberete na nich.
Turecká dieta
Jak vydržet dietu
Základní informace
Snídaně
#