Snídaně

Snídaně je v Turecku naprostý základ. Platí to i u turecké diety. Budeme se řídit pravidlem, že pokud se pořádně nenajíte, tak budete celé dopoledne trpět až do oběda a to není nic pro Vaše tělo, které potřebuje zkrotit a ne jej týrat. Musíte spolu vycházet, jinak se přepne do módu lovce mamutů a pak máte problém. Budete přibírat ať chcete anebo ne. Lovci mamutů totiž díky tomu přežívali desítky tisíc let, takže jsme zdědili jejich geny, které se o to postarají i u nás. Jedinou šancí je tělo prostě přepnout ať si zásoby neuchovává, protože se můžeme najíst kdykoliv chceme.

Takže začátek dne musí stát za to a Turci si dokáží udělat doslova hostinu. Na snídani by tedy neměli rozhodně chybět nakrájená rajčata zalitá olivovým olejem posypaná oreganem, nakrájená paprika dále olivy, klidně i další zelenina, bílý anebo tmavý chleba a sýr. Tady je trochu problém s jeho dietností. Správně by jste měli zkusit balkánský anebo ovčí, ovšem to nechám na vás. Nezapomínejme na dobrý čaj, který Vám dodá energii do následujícího dne. Pokud jste zvyklí na kávu můžete nahradit čaj, ale je to škoda.

Jak jste si určitě všimli je snídaně poměrně rozmanitá a připomíná spíše menší hody. Důvodů je několik. Uspěchaný český človíček si na tohle všechno musí postupně zvyknout. Na přípravu je potřeba dostatek času a klidu. Při přípravě budete samozřejmě průběžně ukusovat, což povede k efektu, kdy se tělo uklidní a zároveň postupně pochopí, že ráno nezačíná poplachem a bojem o život. Po pár týdnech by jste měli pozorovat i vedlejší efekt, kdy se budete cítit více energičtí. Je rozdíl vstát, jít do práce a vstát udělat si chvilku pro sebe a pak jít do práce. Chce to poměrně hodně cviku, ale výsledky se dostaví. Získáte více energie a tělo se také uklidní. Vedlejším efektem by měla být zlepšená nálada a je zde šance, že se zbavíte i slabší deprese. Ovšem to už by chtělo trochu víc a spojit to třeba s nějakým cvičením.




Turecká dieta
Jak vydržet dietu
Základní informace
Snídaně
#