Jak vydržet dietu

Klíčem k úspěchu každé diety je vydržet. Musíte být schopní potlačit své pudy, které Vám velí přežít. Pokud tedy chcete zhubnout můžete se inspirovat právě u Turecké diety, která Vám pomocí jednoho triku s tím pomůže.

V některých částech Turecka je velice oblíbená neloupaná slunečnice. Turci si jí vychutnávají prakticky kdekoliv na ulici, když na něco čekají. Nosí jí normálně po kapsách a kdykoliv mají čas tak si pár semínek dají do úst, mistrně vyloupnou ze slupky, tu vyplivnou a samotný obsah sní. Jsou v tom opravdoví mistři. Dokáží to dělat velice rychle a klidně i několik semínek naráz.

Vám to ale nepůjde. Budete s tím muset ze začátku poměrně slušně zápolit, než se to naučíte alespoň do té míry, že nebudete jíst slupky. Dá to zabrat, ale po pár dnech tréninku to jistě zvládnete.

Neloupaná slunečnice se dá koupit v kterémkoliv supermarketu za pár korun. Záleží na kvalitě a chuti. Budete si jich muset pár vyzkoušet než přijdete na tu ideální. Dále se snažte vybrat si ne moc slanou. U nás se prodává hlavně silně solená a ta zase není vhodná pro náš organizmus. Ideální je něco mezi, anebo jen jemně solená.

Tím, že je slaná budete mít celkem dost žízeň, takže se na to připravte. Ideální je udělat si do zásoby nějaký ovocný čaj bez cukru. V létě dokáže vlažný (nikoliv studený) celkem dobře osvěžit. Samozřejmě můžete pít i vodu, ale je třeba si dávat pozor na množství soli v nápoji. Už takhle jí budete konzumovat celkem dost.

Psychologický efekt je v podstatě v tom, že pořád něco ukusujete. V jedná kapse máte balení s jemně solenou slunečnicí a v druhé nějaký pytlík na odkládání slupek. Ideální je samozřejmě jí vyplivovat ven, ale to není nic ideálního ve společnosti :)

Když k tomu přidáte ještě pravidelné pití můžete dosáhnout poměrně slušného efektu. Nemáte nepříjemný pocit hladu a popravdě by se měla ztratit i chuť na sladké. Pokud by se vrátila chce to mít v záloze menší balení superslavné slunečnice. Hned přejde.

Mimochodem pojídání slané slunečnice snižuje chuť na cigarety.
Turecká dieta
Jak vydržet dietu
Základní informace
Snídaně
#